To nie mgła, to smog....

Budzisz się rano, jest jeszcze ciemno, nakładasz na siebie jesienny już płaszcz, pod pachę wsuwasz parasolkę i przekraczasz próg swojego domu... Unosisz wzrok, patrzysz, a w mdłym świetle latarni unoszą się romantycznie żółte liście, które opadają z drzew, z oddali pobłyskują lekko kałuże a wśród drzew unosi się mgła. Jak pięknie! Poranek jak z bajki, jesienny, przyjemny. Tylko że... no właśnie. Ile mgły jest w tej mgle? Szybko się o tym przekonujesz, gdy tylko zaczerpniesz głębiej powietrza. Bo owszem, słodkawy zapach liści i mokrej ziemi jest wyczuwalny, ale pod grubą warstwą tego gryzącego wstrętnego dymu, który sprawia, że zamiast spaceru wybierasz samochód. Smutne...

To już taka tradycja. Co roku to samo, jesień idzie, a wraz z nią smog i zanieczyszczone powietrze, które wdzierasz się do naszych płuc, naszych domów i zaburza codzienność. Jak się ratować? Na naszym blogu znajdziecie mnóstwo informacji o tym, jak się zabezpieczyć przed smogiem, jaki oczyszczacz powietrza nabyć, jak go obsługiwać i co można zrobić, żeby pomóc w walce z pyłami zawieszonymi PM 2,5 i... ratować Ziemię.

Tymczasem my podpisujemy się całkowicie pod każdą kampanią społeczną mającą na celu uświadamianie ludziom niebezpieczeństwa, na jakie są narażeni. A zwłaszcza dzieci mieszkające w dużych aglomeracjach miejskich, które w przypadku narażenia na smog cierpią na przewlekłe bóle głowy, osłabienie, ciągłe zmęczenie i zaburzenie koncentracji.

Dlatego my również mówimy NIE dla smogu!

Komentarze

Popularne posty