Niezbędnik antysmogowy


Co tu dużo mówić. Sezon grzewczy zbliża się, jak co roku. Wraz z nim smog, i to pomimo kampanii społecznych, nowych ustaw i mandatów. Brak wiedzy, edukacji i zwykłego zdrowego rozsądku w naszym społeczeństwie skutkuje niestety postępującym zanieczyszczeniem powietrza. Dlatego czas na przygotowania! 

smog

Kochani, poniżej przedstawiamy niezbędnik do obrony ze smogiem dla każdego mieszkańca aglomeracji miejskiej, choć z raportów wynika, że w niektórych regionach wiejskich wcale, ale to wcale nie jest lepiej...

MASKA ANTYSMOGOWA

Jej głównym zadaniem jest ochrona naszego układu oddechowego. To idealne rozwiązanie na spacer, wycieczkę rowerem i przede wszystkim dla biegaczy. Działanie maski antysmogowej polega na oczyszczaniu wdychanego powietrza przede wszystkim z pyłów zawieszonych i spalin. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku dzieci oraz osób przewlekle chorych na choroby układu oddechowego, cierpiących na niewydolność oddechową i problemy z układem krążenia  trzeba się wcześniej  skonsultować z lekarzem.
Cena odpowiednich masek waha się od 100 zł do ponad 400 zł.

OCZYSZCZACZ POWIETRZA

Urządzenie, które od kilku lat (czyli odkąd problem smogu zrobił się bardziej medialny) bije rekordy popularności. I całe szczęście! Dla naszego zdrowia i płuc! Bo co z tego, że na zewnątrz oddychasz czystym powietrzem (lub jesteś w masce), skoro wchodzisz do domu, a tu... smog przeniknął do wnętrza (tak, naprawdę!) i wszedł w cudowną komitywę w domowymi zanieczyszczeniami powietrza, które są niemniej szkodliwe (VOC, roztocza, wirusy, można wymieniać).  W każdym razie powtórzymy po raz kolejny, czym jest oczyszczacz powietrza: otóż jest urządzeniem dostosowanym do poprawy stanu powietrza w mieszkaniach, biurach lub przedszkolach. Zalecany dla alergików oraz osób chcących oczyścić domowe powietrze ze smogu przenikającego do wnętrza.
Cena oczyszczaczy powietrza waha się od 250 zł do ponad nawet 10 000 zł (to już maszyny przemysłowe, ale są...). Sprawdź tutaj

JONIZATOR POWIETRZA

Zwiększa ilość jonów ujemnych korzystnych dla naszego układu oddechowego. Na rynku znajdziemy dwa rodzaje jonizatorów – ostrzowy oraz termoemisyjny. Można też zamiast osobnego urządzenia skusić się na dwa w jednym i zaopatrzyć się w nawilżacz powietrza z jonizatorem albo... osuszacz z jonizatorem, jeśli trapi cię nadmierna wilgotność w mieszkaniu (objawiająca się na przykład nieestetycznym grzybem na ścianie...)
Cena jonizatorów powietrza waha się od 80 zł do ponad 2 000 zł.

MIERNIK JAKOŚCI POWIETRZA

Jest urządzeniem służącym do monitorowania jakości powietrza w pomieszczeniach. Umożliwia jednoczesny pomiar poziomu dwutlenku węgla, temperatury oraz wilgotności. Tylko... co ci po samym mierniku, który informuje cię, że masz zanieczyszczone powietrze? Chyba że po prostu lubisz wiedzieć więcej. Ale na poważnie. Miernik można kupić osobno (np. taki: FINE AIR ) albo kupić po prostu oczyszczacz, który z reguły ma wbudowany czujnik jakości powietrza. Po co mnożyć byty. Ani to rozsądne, ani ekologiczne.  
Cena mierników powietrza waha się od 100 zł do ponad 1 000 zł.

Komentarze

Popularne posty