Naturalne sposoby na brzydki zapach w domu

jak radzić sobie z brzydkim zapachem w domu?


Czyste powietrze bez brzydkich zapachów? Jak sobie to zapewnić, bez sięgania po środki chemiczne? Natura to bogactwo pomysłów, dzięki którym zapewnisz sobie czysty dom bez chemii. Mało kto wie, ale niestety wszelkiego rodzaju odświeżacze powietrza, te perfumowane i bezzapachowe, bywają źródłem alergii i drażnią górne drogi oddechowe. Wcale nie są obojętne dla zdrowia!


Kawa (mielona i w ziarnach)


Przechowuj ją w lodówce, w szczelnym pojemniku. Wyciągnie brzydkie zapachy, które skutecznie odstręczają od jej otwierania. A brzydki zapach nie zawsze oznacza brud... Pomyśl choćby o dojrzewających serach czy paście z makreli... Kawa zresztą sprawdzi się nie tylko w lodówce, ale też w szafie na ubranie. Najważniejsza zasada: kawa musi być w całkowicie suchym środowisku, inaczej spleśnieje. 
kawa na brzydkie zapachy

Węgiel drzewny


Podobnie jak kawa potrafi węgiel skutecznie usunąć brzydki zapach. Zatem jeśli zostało ci nieco węgla z sobotniego grillowania, ułóż go na przykład na dnie pojemnika na śmieci, który jest bardzo skutecznym niszczycielem przyjemnej atmosfery w domu, jeśli zapomnisz go opróżnić w odpowiednim momencie. Jego skuteczność potwierdza fakt, że jest stosowany w filtrach do oczyszczaczy powietrza

Soda oczyszczona


Również likwiduje nieprzyjemne zapachy: w lodówce, śmietniku, szafce na buty. Sprawdzi się świetnie zwłaszcza w przypadku pojemników na śmieci, które są ustawiane poza domem. Miłośnicy zwierząt mogą ją bezpiecznie dorzucić do kociej kuwety, bez obaw, że zaszkodzi. 

Otwarte okno


Nic lepiej nie odświeża powietrza niż czyste powietrze z zewnątrz. Jest lato, zatem jeśli nie jesteś alergikiem, możesz bez obaw mieć otwarte okna niemal 24 godziny na dobę. Otwieranie okien nie tylko usuwa zbędną wilgoć z domu, ale też wydmuchuje brzydki zapach oraz część toksyn i mikroorganizmów.

Kwiaty doniczkowe


Kwiaty doniczkowe są wspaniałymi "pochłaniaczami" toksycznej chemii, im ich więcej, tym wyższa gwarancja, że w Twoim domu będzie zdrowsze powietrze. Minimum jedna roślina na 10 metrów kwadratowych.

Niestety powyższe rozwiązania nie usuną za Ciebie kurzu, brudu, kłaczków ani zarodków grzybów i pleśni... Są świetne jeśli chodzi o niwelowanie brzydkich zapachów i częściowe odświeżenie, ale nie zapewnią czystości, której wymaga na przykład niemowlę, alergik czy osoba obłożnie chora. Dlatego warto zastanowić się nad elektronicznym oczyszczaczem powietrza, który nie tylko zniweluje zapachy, ale też zlikwiduje szkodliwe związki organiczne, wyłapie roztocza i inne, większe zanieczyszczenia. 
elektroniczny oczyszczacz powietrza Winix

Vero Photoart

Komentarze

Popularne posty