Certyfikaty warte uwagi alergika

certyfikaty ważne dla alergika


Firmy często chwalą się, że ich produkty otrzymały taki czy inny certyfikat, atest, znak jakości czy też inny „znaczek”, który potwierdza ich doskonałą jakość, bezpieczeństwo czy dowolną ważną w danym sektorze cechę. Tych certyfikatów jest dość sporo, ale jest kilka zasługujących na uwagę. 


Oto trzy, na które powinni zwracać uwagę wszyscy, którzy zmagają się z problemem alergii.


„Seal of Approval”

  
Seal of Approval
Certyfikat przyznawany przez The British Allergy Foundation (BAF)
BAF jest wiodącą brytyjską medyczną organizacją non-profit, która wspiera i edukuje alergików oraz osoby z nietolerancją pokarmową. Została założona w 1991 roku przez najlepszych alergologów z Anglii. Jej celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat zagrożenia, jakim są współcześnie alergie, a także poprawienie poziomu diagnostyki i leczenia. BAF reprezentuje osoby dotknięte alergiami, przedstawia ich poglądy oraz potrzeby. 

Fundacja przyznaje certyfikat „Seal of Approval” produktom z kilkunastu wybranych grup, w tym oczyszczaczom powietrza, których skuteczność w usuwaniu lub redukcji alergenów (w tym roztoczy) z otoczenia została potwierdzona badaniami. Każdy produkt jest badany laboratoryjnie przez niezależnych naukowców, dzięki czemu użytkownik zyskuje pewność, że zakupiony produkty jest bezpieczny. 

Na certyfikat „Seal of Approval” powinni zwrócić uwagę przede wszystkim rodzice dzieci cierpiących na alergie. 

Atest AHAM


Atest AHAM
Association of Home Appliance Manufacturers (Stowarzyszenie Producentów Sprzętu Gospodarstwa Domowego)
AHAM to niezależna organizacja badawcza zajmująca się kontrolą wydajności urządzeń gospodarstwa domowego. Przyznaje swoje atesty produktom spełniającym wymagające kryteria i potwierdza ich wysoką wydajność w redukcji zanieczyszczeń przyczyniających się do obniżenia jakości powietrza w pomieszczeniach.

Atest AHAM gwarantuje, że produkt został przetestowany pod kątem współczynnika CADR (Clean Air Delivery Rate) zgodnie z procedurą ANSI-/AHAM-AC-1 i posiada numer certyfikatu CADR.

Znak jakości ECARF


Znak jakości ECARFFundacja Europejskiego Centrum Badania Alergii
Certyfikat ECARF jest przyznawany od 2006 roku. Otrzymują go firmy, których produkty i usługi są bezpieczne dla osób z alergią. Znak Jakości ECARF na produkcie oznacza, że jest on przyjazny dla alergików i dla osób z różnego rodzaju nietolerancjami.

ECARF został opracowany zgodnie z kryteriami ustalonymi przez naukowców europejskich uczelni medycznych. Jest przyznawany bezpłatnie, pod warunkiem że dostawca lub producent jest w stanie dowieść wkład produktu w poprawę jakości życia alergików. Musi on także monitorować proces kontroli jakości produktu lub usługi.

Jamie Street

Komentarze

Popularne posty