Jaki prezent pod choinkę?

prezent pod choinkę


Jak zwykle o tej porze roku wpadamy w wir przedświątecznych przygotowań.  
Lista zakupów stale się wydłuża. Jednak tym, co najbardziej spędza sen z powiek, są prezenty dla najbliższych i często – również tych dalszych osób. Okazuje się, że to wcale nie jest błahy problem, bo ileż razy można kupić komuś szalik, rękawiczki, portfel, zestaw kosmetyków czy kapcie? To oczywiście taki stereotypowy zestaw, jednak prawda jest taka, że mając do obdarowania pół lub całą rodzinę plus „meteory” w postaci przyjaciół i znajomych królika, to naprawdę – zaczynają się schody. Oczywiście wspaniałym prezentem jest książka – ale to prezent nie dla każdego, no i często trudno utrafić w gusta. Innym pomysłem jest zrobienie czegoś własnoręcznie, tylko że... ile z nas ma na to czas? 

Zapewne tego typu tekstów, z listą idealnych prezentów, jest sporo i każdy z nich na pewno prezentuje świetne produkty – doskonałe pomysły na to, jak uszczęśliwić innych na przykład... nowym blenderem, zestawem Xbox, telefonem komórkowym, abonamentem telewizji cyfrowej, perfumami czy czymkolwiek innym. 

Dołączamy zatem do tego spisu, bo uważamy, że  nasza propozycja jest całkiem ciekawa i w wielu przypadkach się sprawdza. Zatem jak co roku proponujemy olejki eteryczne (ewentualnie w zestawie z dyfuzorem, ale to – jak na prezent pod choinkę – może okazać się nieco za drogie, choć zależy od zasobności naszych portfeli). 

Olejek eteryczny to drobiazg z niemal samymi zaletami.


Zalety:

  1. Jest tani
  2. Jest kompaktowy
  3. Łatwo go zapakować
  4. Łatwo go wysłać
  5. Jest estetyczny
  6. Jest niezobowiązujący
  7. Jest dobry dla zdrowia
  8. Jest dobry dla zmysłów
  9. Nie wymaga wcale dyfuzora, choć to dobry sposób na rozpylanie olejków. Wystarczy kominek zapachowy.

Wady: 

Jest jedna – z zapachem jak z perfumami, nie zawsze każdy każdemu odpowiada. Może się okazać nietrafiony, ale przecież zawsze można podpytać delikatnie o ulubiony zapach osoby, którą chcemy obdarować. Poza tym akurat w przypadku olejków eterycznych nie zawsze chodzi o zapach koniecznie przyjemny, ale raczej o jego działanie – relaksujące, energetyzujące, poprawiające humor, łagodzące objawy stresu, łagodzące napięcie mięśniowe. Można jeszcze wymieniać. Zresztą, zapachy olejków, jeśli się nie przesadzi z ilością, są na tyle subtelne i uniwersalne, że nie powinny przeszkadzać, nawet jeśli nie jest się specjalnym zwolennikiem lawendy czy sosny.

olejki eteryczne


Jez Timms

Komentarze

Popularne posty