Prognozy dla Polski - The Washingot Post


No cóż... Może się zaczynamy powtarzać, ale to są wieści, których przemilczeć nie sposób. Zatem, w tak zwanym "międzyczasie", wrzucamy taką oto informację znalezioną w sieci, a konkretnie w "The Washington Post". Nie brzmi specjalnie optymistycznie....

 
źródło: www.washingtonpost.com/ 

W opublikowanym 23 lutego artykule dotyczącym prognoz zanieczyszczeń na świecie możemy przeczytać, że zgodnie z badaniami IIASA (International Institute for Applied Systems Analysis) do roku 2030 wiele europejskich miast będzie się zmagało ze zdecydowanie za wysokim poziomem zanieczyszczenia (wyższym niż uznawany przez WHO i UE), znacznie wyższym niż dotychczas - jeśli oczywiście nic się nie zacznie z tym robić. Alarmujący poziom zanieczyszczenia naukowcy przewidują dla Wschodniej Europy (czyli dla nas). Smog rozprzestrzeni się po całym Krakowie, w Warszawie zdecydowanie wzrośnie zanieczyszczenie tzw. pyłem zawieszonym - ze względu na to, że miasta te nadal będą używać do ogrzewania paliwa stałe. I tak dalej w takim duchu... (pełen artykuł tutaj: Washington Post)
 Można by rzec: Nihil novi sub sole. To już było. Powtarzanie tych samych informacji... Ale chyba lepiej powtarzać o czymś, co jest realnym problemem, niż powiedzmy o tym, w co ubrały się gwiazdy na rozdanie Oskarów, prawda? Tak nam się przynajmniej wydaje.




Komentarze

Popularne posty