Obiecanki – solanki.Solanka to nic innego, jak woda mineralna z duża ilością jonów sodowych. Naturalnie występująca pod ziemią, zawiera również sole magnezowe oraz związki jodu i bromu. Produkt ten można zakwalifikować do naszego rodzimego dobra, występują na wielu obszarach Polski między innymi w województwie zachodniopomorskim czy podkarpackim.
Solanki mają wiele zastosowań, zarówno na skórę jak i wewnątrzustrojowo.
Używa się ich podczas leczenia trądziku, stanów zapalnych, grzybic, nadpotliwości, zapalenia zatok, reumatyzmu i wielu, wielu innych schorzeń. Ale najpowszechniejsze zastosowanie, zwłaszcza w warunkach domowych ma u alergików, astmatyków, osób z atopowym zapaleniem skóry lub osób często zapadających na choroby górnych i dolnych dróg oddechowych.
Wody i mgiełki solankowe pozwolą nam osiągnąć prawidłowe nawilżenie dróg oddechowych, zlikwidują wirusy, bakterie i grzyby , zregenerują nabłonek migawkowy, rozszerzą do prawidłowych rozmiarów mięśnie oskrzeli, przywrócą błonie śluzowej prawidłowe nawilżenie.

Z solanek możemy korzystać na wiele różnych sposobów: kąpiele, okłady, inhalacje, płukanie usta i gardła, hydromasaż. Kąpiele przykładowo poprawiają sprawność stawów i mięśni, zmniejszają ciśnienie tętnicze krwi, poprawiają łaknienie (dlatego też solanki stosuje się przy leczeniu bulimii i anoreksji). Inhalacje ułatwiają odkrztuszanie i można ich dokonywać zarówno za pomocą inhalatorów jak i nawilżaczy powietrza. BARDZO WAŻNE jest by sprawdzić czy urządzenie jest przystosowane do używania wód solankowych. Większość inhalatorów i nawilżaczy może zostać uszkodzona czyli po prostu zapchać się podczas stosowanie solanek. Bez obaw można stosować je w nawilżaczach tradycyjnych (ceramicznych), znalazłam też informacje o możliwości stosowania ich w nawilżaczach ultradźwiękowych i ewaporacyjnych. Także decydując się na zakup urządzenia nawilżającego warto rozważyć opcję uzupełniania zbiornika wodą solankową. Opadające kropli solanki oczyszcza powietrze z pyłków. Z kolei zawartość w niej jodu gwarantuje nam jej właściwości grzybo- i bakteriobójcze, zaś sól opadająca na podłogę, kołdrę, dywan zlikwiduje żyjące w nich roztocza. Co więcej, takie substancje jak wapń, magnez, czy brom, unosząc się w powietrzu ułatwiając nam oddychanie.


Komentarze

  1. zamierzam się z zakupem Ultradźwiękowego generatora aerozolu solnego Saltair ale nurtują mnie dwa pytania. 1-JAKA JEST ODPOWIEDNIA WILGOTNOŚĆ POWIETRZA PRZY KTÓREJ URZĄDZENIE POWINNO PRACOWAĆ-CZY JEŚLI MAM W POKOJU ZA SUCHE POWIETRZE TO MOGĘ NAWILŻYĆ JE DO 60% I PRZY OKAZJI WŁĄCZYĆ SALTAIR. I 2 PYTANIE-SKĄD WIADOMO,ŻE STĘŻENIE SOLANKI W POWIETRZU JEST WYSTARCZAJĄCE-W JAKI SPOSÓB OKREŚLIĆ CZY URZĄDZENIE JUŻ WYŁĄCZYĆ,CZY MOŻE JEGO DAJMY NA TO CAŁODOBOWA PRACA NIE "ZASOLI" NAM POWIETRZA ZA BARDZO

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty