Jak przygotować się do sezonu grzewczego?Hu hu ha.. Zima nam nie zła! Jeśli tylko wiemy jak do sprawy podejść to nawet grzanie nam nie straszne. I naszemu portfelowi również! Pieniądze podczassezonu zimowego uciekają nam najszybciej wcale nie na podróże na austriackie lodowce! By zaoszczędzić aż 20% kosztów ogrzewania (na tydzień na lodowcu może i nie wystarczy, ale na weekend w Karpaczu, dlaczego nie?) nie pozwalajmy ciepłu uciekać nieszczelnymi oknami i drzwiami.
Jeśli możesz z łatwością wsunąć kartkę papieru między drzwi, a ich framugę – wiedz, że coś się dzieje! Sprawdź szczelność systemu grzewczego – niewielki osad to już 5% strat ciepła. Odpowietrz grzejniki – źle działające potrafią nieźle nadszarpnąć budżet domowy.
Apropos wyjazdów – pamiętaj, że gdy nie ma Cię w domu nie powinno w nim także nie być ciepła. Warto skręcić ogrzewanie na mniejszą temperaturę, ale nie pozwolić by mury się zbytnio wyziębiły – wówczas stracimy sporo czasu i pieniędzy na dogrzanie po powrocie. Mając termostaty posiadamy wielki komfort grzania w odpowiednich godzinach, tak „dla podtrzymania temperatury”. Wbrew pozorom również rolety i żaluzje pomagają zatrzymać ciepło krążące we wnętrzach.
Uszczelnianie nie wyklucza wietrzenia. Ale wietrzymy max 5 minut! I tak sobie myślę, że na dodatkowe kilka dni w Karpaczu zaoszczędzimy również nie odwiedzając przynajmniej raz w miesiącu apteki, by poratować śluzówkę któregoś z naszych domowników. A jak tego dokonać? To banalnie proste – nawilżajcie powietrze, a najlepiej nawilżajcie i oczyszczajcie. W naszej ofercie na pewno znajdziecie coś dla siebie.

Komentarze

Popularne posty