Alergik w domu.Alergia, uczulenie, nadmierna reakcja organizmu na jakiś czynnik (w skrajnych przypadkach można mieć uczulenie na KOGOŚ). Ja osobiście mam alergię na tłumy w supermarketach w weekendy, dlatego mnie tam nie ma w soboty i niedziele. Ale żeby wszystko było takie proste.  Żeby wszystkiego można było unikać przez tak banalne rozwiązania jak po prostu „nie wchodzić”. Nie zawsze niestety się da. Teraz już na poważnie. Leku na alergię nie ma, możemy łagodzić jedynie jej objawy. Nie ma też reguły na to u kogo i kiedy, a przede wszystkim na co uczulenie wystąpi. Alergia to już domena naszej cywilizacji, jedni na pyłki, jedni na sierść, kurz, jeszcze inny na gluten. I niestety jak już wspomniałam czasem alergenów nie można ot, tak sobie unikać – zwierząt możemy unikać, mleka nie pić – ale jak uniknąć kurzu i roztoczy?

Choćbyśmy sprzątali codziennie, wycierali z mozołem kurze, odkurzali podłogi 3 razy dziennie tego co unosi się w powietrzu, tradycyjnymi sposobami nie usuniemy. Tutaj trzeba sięgnąć po broń większego kalibru – sprzęty specjalistyczne odkurzacze parowe, ściereczki z mikrowłókien etc. Mikroby potrafią wcisnąć się w najmniejszą szczelinkę w ścianie, dlatego też przyjacielem alergika są gładkie powierzchnie. By zadbać o komfort w sypialni warto wyposażyć się w metalowe stelaże i materace nadające się do łatwego czyszczenia. Surowe aranżacje wnętrz ułatwiają eliminację alergenów. Najczęściej uczuleni jesteśmy na roztocza i sierść zwierząt. Zarazki, grzyby również mało widoczne zagrażają naszemu zdrowiu. Warto wyposażyć się w urządzenia, które łączą w sobie właściwości oczyszczania powietrza z każdego rodzaju zanieczyszczań. Takim urządzeniem jest np Pegasus. Sprzęty najnowszej generacji potrafią oczyścić powietrze niemalże w 100%, eliminują alergeny i mikrozarazki. Przy okazji taki oczyszczacz może stać się dekoracją w spartańskim wnętrzu alergika, a może dzięki niemu nie będzie ono musiało być już tak ubogie w dodatki. Dzięki nowoczesnym filtrom dostępnym we wspomnianym oczyszczaczu z powietrza usuwane są praktycznie wszystkie rodzaje zanieczyszczeń od pyłków po gazy.
Dodatkowo można zaopatrzyć się w jonizator, który pełni funkcję doraźną i prewencyjną zarazem, najprościej mówiąc neutralizuje z powietrza to, czego oczyszczacz nie zdołał fizycznie unicestwić. Eliminuje także dodatnio naładowane jony, które są emitowane przez wszelkie użytkowane przez nas urządzenia elektryczne. Kilka produktów w naszej ofercie jest wyposażone w tę ciekawą funkcję.
Komfort i bezpieczeństwo dla człowieka podstawa funkcjonowania. Te wyżej wymienione sprzęty pozwolą alergikom spełnić oba kryteria i funkcjonować możliwie najlepiej.

Komentarze

Popularne posty